Bądź sprytniejszy od swojego kota - postaw na sztuczne kwiaty :)

18-03-2023

Podgryzanie zielonej trawy lub znajdujących się w domu roślin doniczkowych to jedno z najdziwniejszych kocich zachowań. I o ile zwierzęta, które regularnie wychodzą na zewnątrz, mają szansę zaspokoić swoje potrzeby w tym zakresie, o tyle pupile, które większość czasu spędzają w mieszkaniu, potrafią narobić sporo szkód wśród żywych roślin. Trudno jest pogodzić obecność kota z chęcią posiadania bogatych i wypielęgnowanych kompozycji kwiatowych, nie wspominając już o tym, że wiele żywych roślin jest trujących dla małych, futrzastych podopiecznych.

Dlaczego warto zdecydować się na sztuczne kwiaty?

Jeśli jesteś właścicielem kota, ozdobienie domu żywą roślinnością może być nie lada wyzwaniem. Koty potrafią zjeść najpiękniejsze kwiaty, poszarpać okazałe liście, a ich zabawy nierzadko kończą się stłuczonymi doniczkami i porozrzucaną dookoła ziemią. Możesz postarać się umieścić rośliny na odpowiedniej wysokości lub obłożyć je skórkami od cytryny, ale zabiegi te najczęściej i tak okazują się niewystarczająco skuteczne, a ponadto odbierają roślinom cały urok. Sztuczne bukiety w żaden sposób nie są atrakcyjne dla kotów, dlatego mogą stanowić rozwiązanie tego problemu. W naszej hurtowni sztucznych kwiatów znajdziesz wiele propozycji, które pomogą nadać wnętrzom przyjemny i dekoracyjny wygląd, a jednocześnie nie zostaną zniszczone przez Twojego zwierzaka.

Jakie sztuczne kwiaty dobrze prezentują się w domu?

Jednym z najbardziej popularnych wyborów są sztuczne storczyki. Dzięki nim pomieszczenia zyskują wyjątkowo elegancki i estetyczny akcent, a w odróżnieniu od prawdziwych kwiatów nie wymagają skomplikowanej pielęgnacji. Powodzeniem cieszą się również sukulenty w doniczkach, które można postawić na parapecie, lub w formie zwisających spod sufitu sznurów drobnych listków.