Co decyduje o realizmie sztucznych kwiatów?

01-04-2021

Sztuczne kwiaty coraz bardziej zyskują na popularności z uwagi na to, że dzięki jakości i precyzji wykonania mogą odwzorować kwiaty żywe. Dodatkową zaletą jest fakt, że nie trzeba ich pielęgnować, a nie każdy ma czas na to, by dbać o żywe rośliny. Często zdarza się tak, że widząc ciekawe bukiety stworzone z kwiatów sztucznych, do złudzenia wydaje nam się, że widzimy żywe rośliny. Oprócz tego w przeciwieństwie do wielu żywych kwiatów są one całoroczne oraz uniwersalne – można je przechowywać w domu, na tarasie lub w ogrodzie. Co decyduje o tym, że sztuczne kwiaty wyglądają realnie?

Dobór odpowiednich elementów

Aby sztuczne kwiaty wyglądały jak żywe, niezwykle ważny jest dobór odpowiednich elementów, z których zostaną wykonane kwiaty pojedyncze, a następnie całe bukiety czy inne kompozycje. Dzięki zastosowaniu elementów, których kolory będą odpowiednio intensywne i odpowiadające tym, które możemy zaobserwować na żywych kwiatach, a także właściwemu doborowi kształtu i wielkości poszczególnych elementów można uzyskać efekt, który będzie przypominał żywe kompozycje.

Staranność wykonania

Wybór wysokiej jakości materiałów jest niezwykle ważny, by sztuczne kwiaty wyglądały jak żywe. Jednak oprócz tego niezwykle istotną kwestią jest również sposób, w jaki zostaną wykonane pojedyncze kwiaty czy gotowe bukiety i inne kompozycje. Nadanie odpowiedniego kształtu czy kolorów dla tworzywa, z którego zostaną wykonane sztuczne kwiaty, ma ogromne znaczenie. Oprócz odpowiednich kształtów czy krągłości, które należy nadać kwiatom, warto zadbać również o to, by łodyga została wykonana z należytą starannością. Mowa tutaj na przykład o owinięciu drucików, z których są wykonywane tworzywem w odpowiednim, naturalnym kolorze. Poza tym istotne jest też staranne łączenie łodygi z główką kwiatu, dzięki któremu nie będzie widać, że powstały one z dwóch oddzielnych elementów.

Decydując się na zakup sztucznych kwiatów, warto wybrać takiego dostawcę, który oferuje produkty najwyższej jakości. W naszej rodzinnej hurtowni kwiatów TO TU cenimy tradycje oraz satysfakcję Klientów. Sztuczne kwiaty i inne artykuły z branży kwiatowej i dekoratorskiej, które oferujemy, wykonane zostały wyłącznie z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu nie tylko wyglądają naturalnie, ale również są trwałe.