Czy sztuczne kwiaty można wystawiać na mróz?

06-07-2022

Wieloletnia trwałość sztucznych kwiatów sprawia, że miłośnicy roślinności coraz częściej decydują się na ich zakup. Można więc śmiało stwierdzić, że to pewnego rodzaju inwestycja. Niektórzy zastanawiają się jednak, czy aby na pewno są one w stanie wytrzymać nieco trudniejsze warunki. Dziś podpowiemy Ci, jak to wygląda!

Mróz i upał, czyli przyjaciele sztucznych kwiatów

Na samym wstępie należy zaznaczyć, że dobrze wykonane kwiaty sztuczne są w stanie wytrzymać naprawdę trudne warunki. Ważne jest jednak to, aby było one wysokiej jakości. Wówczas niestraszne im wszelkie niesprzyjające okoliczności, które okazałyby się druzgoczące dla żywej roślinności. Współczesne tworzywa sztuczne są bowiem niezwykle wytrzymałe, co przekłada się także na wyjątkową trwałość tego rodzaju wyrobów.

Wiele osób sądzi, że sztuczne kwiaty nie są odporne na szkodliwe warunki atmosferyczne. Nic bardziej mylnego! Bez obaw mogą być one wystawiane zarówno na mróz, jak i upały. Nawet ekstremalnie niskie bądź wysokie temperatury nie zaszkodzą tym produktom. Pamiętaj jednak, że trwałość syntetycznej roślinności uzależniona jest od deklaracji producenta.

W naszym sklepie florystycznym online znajdziesz najwyższej jakości kwiaty sztuczne, które wyglądają jak żywe. Możesz zdecydować się na zakup gotowej kompozycji lub stworzyć ją zupełnie samodzielnie. Bez względu na to, na którą opcję się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że staniesz się posiadaczem pięknej i trwałej ozdoby.

Jak wykorzystać sztuczne kwiaty na zewnątrz?

Przyjęło się, że sztuczne kwiaty najczęściej zdobią wnętrza. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykorzystać je w aranżacjach zewnętrznych. Podpowiadamy, że takie produkty świetnie sprawdzą się na balkonach poza sezonem kwitnięcia żywych roślin. Nawet w okresie jesienno-zimowym możesz więc cieszyć się urzekającym miejscem do odpoczynku. Sztuczne kwiaty często wykorzystywane są także do wiązanek na groby.