Dekoracje ze sztucznych kwiatów na weselu - hit czy kit?

27-08-2020

Ślub i wesele bez kwiatów? Tego nie da się nawet sobie wyobrazić! Kwiaty są nieodłącznym elementem każdej uroczystości ślubnej. Dodają jej świeżości, naturalności, lekkości i – nie ma się co okłamywać - nic nie zdobi tak pięknie jak kwiaty. A przecież to właśnie dzień zaślubin jest tym wyjątkowym, jedynym dniem, w którym chcemy, aby wszystko wyglądało szczególnie pięknie i wyjątkowo. Do tego kwiaty mają niesamowitą właściwość. Za ich pomocą możemy wyrazić różne emocje i podkreślić to, co w danym momencie czujemy. Nie ma się więc co dziwić, że to właśnie po nie sięgamy w szczególnych momentach życia.

Sztuczne czy prawdziwe

Największym dotyczącym kwiatów dylematem, przed jakim stają przyszli małżonkowie jest decyzja, czy wybrać kwiaty sztuczne, czy prawdziwe. Niektórzy nie wyobrażają sobie, aby na ich ślubie były kwiaty inne niż prawdziwe, ale prawda jest taka, że sztuczne kwiaty mają dużo zalet, na które warto zwrócić uwagę. Przede wszystkim od razu należy wyjaśnić, że obecnie sztuczne kwiaty to nie marnej jakości, plastikowe imitacje. Często są nie do odróżnienia od żywych kwiatów, wykonywane z niezwykłą starannością i dbałością o najmniejsze detale. Mają piękne naturalne kolory i wyglądają jak prawdziwe. Ponadto są bardzo wytrzymałe i niestraszne są im wysokie temperatury, które skutecznie rozprawiają się z żywymi kwiatami.

Zalety sztucznych kwiatów na weselu

Na samym początku trzeba wspomnieć, że sztuczne kwiaty mają niesamowitą uniwersalność zastosowania podczas ślubu i wesela. Przede wszystkim można wybrać piękne bukiety ślubne, które są stworzone z gotowych już kompozycji.Sztuczne kwiaty – jak wspomnieliśmy - mają piękne, żywe kolory i do złudzenia przypominają te prawdziwe. Można wykorzystać je także aby przygotować piękną ozdobę, którą pan młody włoży do butonierki.Tu także nie trzeba martwić się o żywotność takiej ozdoby – na pewno przez całe wesele będzie prezentować się wyśmienicie.

Kolejną zaletą sztucznych kwiatów jest to, że można użyć ich jako wszelkiego typu ozdoby na stoły, ławki, krzesła czy jeszcze inne elementy, które będą zastosowane podczas uroczystości zaślubin. Do tego wszystkie dekoracje można kupić wcześniej i nie martwić się o to, że kwiaty zwiędną lub nie będą prezentować się efektownie w trakcie trwania ślubu i wesela. A to nadal nie koniec ich zalet!

Sztuczne kwiaty oferowane przez naszą firmę klientowi hurtowemu, idealnie nadają się jako dodatek do stylizacji ślubnej i to nie tylko pani młodej, ale także druhen lub gości. Świetnie sprawdzą się także jako dekoracja tortu weselnego oraz jako drobna pamiątka dla gości weselnych. Coraz częściej także sztucznymi kwiatami ozdabia się butelki na weselne trunki oraz napoje. Widać zatem, że sztuczne kwiaty mają duży potencjał i warto wziąć je pod uwagę, myśląc o ślubie i weselu.

Hit czy kit?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam. Jeśli szczególnie kochamy żywe kwiaty, to wybierzmy właśnie takie, ale pamiętajmy o zaletach ich sztucznych odpowiedników. O tym, że są trwalsze, równie urokliwe i różnorodne co żywe kwiaty, ale nie trzeba się martwić, czy zwiędną, zmieniać im wodę czy utrwalać w  inny sposób. A już na pewno nie patrzmy na nie jak na relikt przeszłości i jak na coś, co jest gorsze i słabej jakości. Sztuczne kwiaty są inne, ale równie piękne co te prawdziwe.