Dlaczego sztuczne kwiaty to idealne rozwiązanie do łazienki?

13-04-2022

Mimo że łazienka jest najczęściej stosunkowo niewielkim pomieszczeniem, to jej odpowiednie udekorowanie bywa nieco utrudnione. Okazuje się, że nie każdy rodzaj ozdób sprawdzi się w tego rodzaju wnętrzu. Mowa tu przede wszystkim o kwiatach żywych. Czy wiesz, dlaczego ich sztuczne odpowiedniki są idealnym rozwiązaniem do łazienki?

Sztuczne kwiaty jako ozdoba w łazience

Nie ulega wątpliwości, że warunki w łazience są zupełnie inne niż w pozostałych pomieszczeniach domu czy mieszkania. Najczęściej nie posiada ona okna, co oznacza, że nie dopływa do niej naturalne światło. Powszechnie wiadomo zaś, że jest to zupełnie niezbędny element fotosyntezy, czyli procesu, podczas którego roślina wytwarza substancje organiczne będące jej pożywieniem. Z drugiej strony w łazienkach panuje specyficzny mikroklimat. Mowa tu oczywiście o wysokim poziomie wilgotności, który jest niekorzystny dla zdecydowanej większości roślin.

Słowem, brak dostępu do naturalnego światła oraz podwyższona wilgotność powietrza sprawiają, że niezwykle trudno jest hodować żywe kwiaty w łazienkach. Nie mniejsze znaczenie mają znaczne wahania temperatury spowodowane gorącymi kąpielami. Oczywiście istnieją gatunki, które są w stanie znieść takie utrudnienia, jednak ich hodowla wymaga nieco więcej zaangażowania, a także doświadczenia.

Ze względu na wspomniane czynniki, do łazienki najrozsądniej wybrać sztuczne rośliny. Są one całkowicie odporne na niekorzystne warunki, a także nie wymagają większej uwagi. Wystarczy, że raz na jakiś czas otrzesz je z kurzu. Podpowiadamy, że bardzo atrakcyjnie prezentuje się bukiet sztucznych kwiatów w efektownym wazonie. Taką kompozycję można dodatkowo urozmaicić łodygami lub trawą pampasową.

Warto jednak zwrócić szczególną uwagę na jakość wybieranych produktów, gdyż determinuje ona finalny wygląd całej ozdoby. Jeżeli poszukujesz pięknych kwiatów sztucznych, zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Jesteśmy pewni, że znajdziesz coś dla siebie!

Polecane produkty

Róża pół-pąk MGHT

Róża pół-pąk MGHT

Róża półpąk MGHT Jakość : 4/5 Pakowanie :12 sztuk Wysokość :7 cm Średnica : 8 cm...