Ile kosztują sztuczne kwiaty?

18-12-2020

Kwiaty w pomieszczeniach budują nastrój, sprawiają, że budynek nabiera życia, jest o wiele lepiej odbierany czy to przez domowników, czy w przypadku miejsc użyteczności publicznej, punktów usługowych przez klientów i petentów urzędu. Jednak nie wszędzie jest fizyczna możliwość użycia do aranżacji wnętrz żywych kwiatów. Mimo ogromnej ilości gatunków kwiatów istnieje szereg wnętrz, gdzie żadne kwiaty żywe nie mogłyby przetrwać, a te, którym by się to udało, nie wyglądałyby reprezentacyjnie. W takim przypadku rozwiązaniem jest dobór odpowiedniego rodzaju kwiatów sztucznych. Czy kwiaty sztuczne to droga inwestycja? Czym kierować się przy ich wyborze? Co mówi cena o jakości kwiatów sztucznych?

Cena jest pojęciem względnym

W przypadku dekorowania pomieszczeń służbowych ogólnodostępnych jak recepcje, poczekalnie, czy też punktów usługowych jak salony kosmetyczne, fryzjerskie, odnowy biologicznej niezwykle istotny na odbiór i miejsca i opinię o marce jest wygląd, aranżacja wnętrza. Stosowanie kwiatów żywych miejscach narażonych na przeciągi, częsty dotyk ludzkich rąk jest niezwykle ryzykowny. Skrzętnie dobierane żywe kwiaty, aby tworzyły wartą uwagi, estetyczną kompozycję kosztują krocie i niejednokrotnie nie już po 2-3 dniach, niekiedy następnego dnia muszą być wymieniane na nowe. W tym wypadku nie tylko tracimy czas na poszukiwanie coraz to nowych kompozycji kwiatowych, ale i ponosimy niemałe koszty, które zmniejszyć pomogłoby zastosowanie wysokiej jakości sztucznych kwiatów. W przypadku większych wiązanek, kompozycji cena jednostkowa może uchodzić za wysoką, ale zestawiając ją, z wydatkami ponoszonymi na zakup żywych kwiatów – oszczędności same lądują w kieszeni przedsiębiorcy.

Podobnie rzecz ma się wtedy, gdy spojrzymy na gospodarstwa domowe. Zastanówmy się ile mamy czasu wolnego? Ile razy zapomnieliśmy o wymianie wody w wazonie, podlaniu kwiatów, czy właściwemu wypielęgnowaniu liści? Za każdym razem koniec był taki sam, wazon z kwiatami był chowany w kąt, a marzenie o ukwieconym domu lądowało gdzieś na końcu listy zadań do zrobienia. Istnieje na rynku szereg sztucznych kwiatów ciętych, które wyprodukowane z nowoczesnych materiałów do złudzenia przypominają kwiaty żywe, a ich zaletą jest fakt, że nie wymuszają na domownikach ciągłego przypominania o zabiegach kosmetycznych, które zapewnią kwiatom reprezentacyjny wygląd każdego dnia. Również w tym wypadku jednorazowy zakup wiązanki sztucznych kwiatów okaże się suma summarum tańszy niż okresowe kupno żywych kwiatów.

Na co zwrócić uwagę kupując sztuczne kwiaty?

Szukając czy to sztucznych kwiatów doniczkowych, czy wysokiej jakości wiązanek okolicznościowych ze sztucznych kwiatów ciętych przede wszystkim dobrze jest sprawdzić, jak ma się cena produktu do jakości kwiatów. Jeśli szukamy prawdziwych oszczędności, warto poszukiwania kwiatów rozpocząć od hurtowni takiej, jak nasza, gdzie dbamy o najwyższą jakość sprzedawanych kwiatów, selekcjonujemy je przed wystawieniem na sprzedaż. Dzięki temu każdy pojedynczy kwiat nie tylko jest w atrakcyjnej cenie, ale jest najwyższej możliwej do osiągnięcia jakości, jeśli chodzi o odwzorowanie faktury kwiatów, kolorów. U nas nie znajdziesz taniej chińszczyzny, sztucznych kwiatów rodem z PRL-u, mimo że ceny nie będą wygórowane, możesz mieć pewność, że zakupione u nas kwiaty sztuczne spotkają się z uznaniem otoczenia, klientów, gości odwiedzających twój lokal, czy mieszkanie.