Jak skomponować piękny bukiet ze sztucznych kwiatów?

10-08-2021

Sztuczne kwiaty i tworzone z nich bukiety z całą pewnością mają wiele zalet. Jest to rodzaj dekoracji, który raz przygotowany, będzie cudowną ozdobą przez cały rok, niezależnie od panującej obecnie pory roku. Co istotne doskonale pasują one właściwie do każdego stylu wnętrza, poprawiają jego klimat i wnoszą odświeżenie. Jak stworzyć piękny i stylowy bukiet ze sztucznych kwiatów?

W jaki sposób tworzymy bukiety ze sztucznych kwiatów?

Biorąc pod uwagę różnorodność sztucznych kwiatów dostępnych w hurtowaniach możemy stwierdzić, że głównym ograniczeniem, jeśli chodzi o tworzenie bukietów jest nasza fantazja i pomysłowość. Kompozycja jaką stworzymy powinna pod względem estetycznym pasować do wnętrza, w jakim ma się znajdować, oraz odpowiednio wpisywać się w nasz gust. Osoby, które nie mają pomysłu na barwne kompozycje mogą skorzystać z rozwiązania, jakim jest zakup gotowych bukietów lub też postawić na pojedynczą, sztuczną gałązkę, którą umieszczą w wazonie – takie rozwiązanie doskonale wpisze się chociażby w minimalistyczne i nowoczesne wnętrza.

Jeśli zależy nam na elegancji to z pewnością doskonale będzie stworzyć bukiet z jednego rodzaju kwiatów. Możemy w tym celu wybrać np. piwonie lub hortensje. Jeśli jednak zależy nam na osiągnięciu bardziej efektownego i wyjątkowego efektu, to doskonałym pomysłem będzie połączenie ze sobą kwiatów o różnych kolorach i wielkościach.

O czym pamiętać tworząc bukiet ze sztucznych kwiatów?

W pierwszej kolejności musimy zdecydować, jakie kwiaty będą stanowiły główny trzon, motyw naszej kompozycji. W kolejnym kroku koncentrujemy się już jedynie na poszukiwaniu dla nich odpowiednich towarzyszy. Przykładowo jeśli zależy nam na uzupełnieniu naszego bukietu, z wykorzystaniem mniejszych kwiatów, to doskonałym wyborem będą np. goździki. Aby nasz bukiet tworzył piękną całość, musi również posiadać tzw. bazę, czyli wypełnienie. Zwykle wykonuje się je z różnorodnych gałązek, traw oraz ozdobnych liści. Każda kompozycja stworzona poprzez mieszanie najróżniejszych kwiatów, będzie prezentować się w naszym domu bardzo efektownie.