Jak wykorzystać sztuczne kwiaty w mieszkaniu?

08-05-2021

Już naprawdę wiele osób przekonało się do sztucznych kwiatów. Coraz częściej zauważamy ich praktyczność, czyli brak szczególnego rodzaju pielęgnacji, uniwersalność czy możliwość wprowadzenia do swoich wnętrz powiewu lata i kolorów, nawet podczas długiej zimy. Do tego zaczynamy rozumieć, że dla niektórych osób - na przykład dla alergików - to czasem jedyne rozwiązanie, aby w ich domu znalazły się akcenty nawiązujące do świeżo ściętych kwiatów. Jednak nadal spora część osób może nie mieć pomysłu na to, jak sztuczne kwiaty ciekawie wykorzystać w swoim mieszkaniu czy domu. Właśnie dlatego w dzisiejszym artykule poruszamy ten temat i podpowiadamy, jak można wykorzystać sztuczne kwiaty i stworzyć z nich coś ciekawego, co ozdobi nasze mieszkania.

Sztuczne kwiaty ozdobą mieszkania?

Zacznijmy może jednak od kilku słów do osób nieprzekonanych co do używania sztucznych kwiatów. Pierwsza sprawa to to, że musimy pamiętać, iż obecnie sztuczne kwiaty to nie produkty, jakie być może pamiętamy z lat 80. czy 90. ubiegłego wieku. Dzisiaj sztuczne kwiaty są wykonywane ze szlachetnych materiałów, takich jak między innymi jedwab. Są tworzone z dbałością o najmniejsze detale i naprawdę często trudno je odróżnić od kwiatów żywych. I chociaż rozumiemy, że dla niektórych osób niczym żywych kwiatów zastąpić się nie da, to jednak ich sztuczne odpowiedniki mają co najmniej jedną wyraźną przewagę nad kwiatami naturalnymi – nie zwiędną. W związku z tym nie trzeba ich pielęgnować, co dla sporej grupy osób jest naprawdę sporym atutem, a przy tym także podczas zimy możemy mieć wiosenno-letnie akcenty w swoim domu. Do tego sztuczne rośliny mogą sprawić, że w naszych mieszkaniach pojawią się nowe dekoracyjne akcenty! Według nas – ale nie tylko - wysokiej jakości sztuczne dekoracje kwiatowe są wręcz idealnym pomysłem pasującym do każdego wnętrza, a przy tym, dzięki zastosowaniu sztucznych kwiatów, dodatki takie możemy zmieniać i eksperymentować z nimi bez obawy, że kwiaty zwiędną.

Jak wykorzystać sztuczne kwiaty?

Zastanówmy się teraz nad tym, jak słowa zamienić w czyn, czyli jak realnie można sztuczne kwiaty wykorzystać, aby nasze domy czy mieszkania nabrały trochę innego, bardziej kwiatowego klimatu i stylu.

Sztuczne kwiaty na balkonie. Bez wątpienia sztuczne kwiaty mogą stanowić świetną dekorację naszych balkonów czy tarasów. Bez względu na to czy miejsce takie jest mocno nasłonecznione czy może większość czasu jest zacienione – sztuczne kwiaty nie tylko ożywią nasze balkony i tarasy, ale także mogą je świetnie ubarwić. W końcu sztuczne kwiaty dają nam możliwość ozdobienia naszych posesji kwiatami czy ogólnie roślinami egzotycznymi, czyli takimi, które nie tylko rzucają się w oczy, ale także mają przecudne kolory. Dlaczego nie skorzystać z takiej opcji?

Pokój dziecięcy. Pokoje naszych pociech to czasem także miejsca, gdzie z oczywistych względów kwiaty nie zawsze się znajdują. Ale sztuczne kwiaty to świetna opcja, aby stworzyć z nich piękne ozdoby. Co ciekawe, nie muszą być to wielkie bukiety. W pokoju dziecięcym czasem po prostu brakuje jakiegoś małego dodatku. Co więc stoi na przeszkodzie, aby stworzyć niewielką, ale jakże cudną kompozycje ze sztucznych kwiatów – na przykład z wykorzystaniem kolorowych dalii – która właściwie natychmiast wprowadzi do takiego pokoju grę kolorów!

Przedpokój i korytarz. Kolejne miejsce w naszym mieszkaniu, w którym sztuczne kwiaty mogą tworzyć świetne i oryginalne ozdoby. Często w takich pomieszczeniach nie ma miejsca na ciekawe dodatki. Dlaczego więc nie sięgnąć po wiszące ozdoby ze sztucznych kwiatów? Pięknie ozdobiona takimi kwiatami rama lustra, ciekawie zaprojektowany wieszak albo małe sztuczne kwiatki koło oświetlenia mogą sprawić, że nawet przejściowe pomieszczenia nabiorą zupełnie innego stylu i smaku.

Pokoje. Sztuczne kwiaty sprawdzą się także w pokojach głównych czy sypialnych. Otwarte przestrzenie to świetne miejsce na to, aby sztuczne kwiaty, umieszczone w dużym wazonie, z powodzeniem ożywiały przestrzeń. Inny świetny pomysł to pływające ozdoby ze sztucznych kwiatów. Przy tym to bardzo nowoczesna i elegancka dekoracja stołu. Często możemy zobaczyć szklane naczynia wypełnione wodą, w których umieszcza się małe pływające świeczki. Dlaczego nie dołożyć do tego kompozycji z płatkami sztucznych kwiatów bądź całych ich główek? Uwierzcie, że taka ozdoba naprawdę potrafi zaskoczyć – gości, ale i domowników!