Sztuczne kwiaty w prezencie - czy to dobry pomysł?

30-01-2023

Sztuczne kwiaty to obecnie elegancka alternatywa dla ich naturalnych odpowiedników. Precyzja ich wykończenia oraz dbałość o detale sprawiła, że dekoracja w postaci sztucznych kwiatów stała się bardzo modna i zdobi dziś domy, biura oraz przyjęcia okolicznościowe. Czy ta rewolucja dotyczy również wręczania sztucznych kwiatów jako upominek? A może zostanie to odebrane przez obdarowanego jako faux pas? W poniższym artykule rozwiewamy te wątpliwości.

Upominek ze sztucznych kwiatów a savoir-vivre

W przeszłości wręczanie sztucznych kwiatów było przejawem nietaktu. Te plastikowe, tandetne rośliny nie miały jednak nic wspólnego z ich dzisiejszą, elegancką wersją. Niestety, nie każdy ma jeszcze tego świadomość, dlatego prezent w postaci sztucznych kwiatów warto ofiarować osobie, co do której istnieje pewność, że nie poczuje się nim urażona. Takie osoby są zazwyczaj otwarte na nowoczesne rozwiązania i popierają je. Przed podjęciem decyzji o zakupie sztucznych kwiatów w ramach upominku należy sprawdzić, czy odznaczają się one wysoką jakością i wyglądają stylowo. Dobrze jest również przemyśleć, czy taki prezent będzie stosowny do okazji.

Jakie kwiaty sztuczne można wręczyć na prezent?

Pomimo ogromnych walorów sztucznych kwiatów, te jednak mogą nie spełnić oczekiwań obdarowanej osoby, jeśli wręczony jej zostanie pojedynczy kwiat cięty lub bukiet. Lepszym pomysłem będzie wprowadzenie do bukietu z kwiatów żywych kilku sztuk sztucznych. W okresie świątecznym nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprezentować dobrej jakości wieniec ze sztucznych roślin. Świetnym rozwiązaniem są także łatwo dostępne kompozycje kwiatowe w sklepach internetowych. Obecnie bardzo popularne są flower boxy, które odznaczają się elegancją. Taka kompozycja sprawdzi się niemal przy każdej okazji.