Zastosowanie sztucznych kwiatów w oprawach świątecznych

07-09-2020

Bez zastosowania sztucznych kwiatów trudno jest wyobrazić sobie jakąkolwiek dekorację świąteczną. Niezależnie od tego, o jakim rodzaju święta pomyślimy, sztuczne kwiaty zawsze będą stanowić jego nieodłączny element. Co prawda jeśli chodzi o naturalność prezencji, to oczywiście sztuczne kwiaty ustępują żywym roślinom. Należy jednak przyznać, że sztuczne róże, tulipany czy inne kwiaty tego rodzaju pod pewnymi względami mają niezaprzeczalną przewagę nad tymi żywymi. Przede wszystkim nie więdną. W związku z tym sztuczne kwiaty szczególnie przydadzą się do wykonywania dekoracji w okresie letnim, kiedy to wysokie temperatury i duże nasłonecznienie powodują zwiększone zapotrzebowanie na nawadnianie.

Ważniejsze zalety sztucznych kwiatów

Ponieważ sztuczne kwiaty nie więdną, raz wykonaną dekorację ze sztucznych kwiatów można użytkować dowolną ilość razy, oczywiście pod warunkiem, że kompozycja zachowa estetyczny wygląd i nie zabrudzi się czy też nie zniszczy. Sztucznych kwiatów nie trzeba także podlewać oraz dostarczać im innych czynników koniecznych do fotosyntezy, która wymagana jest do zachowania świeżości i żywotności naturalnych kwiatów. W związku z tym o raz zawieszoną czy też postawioną kompozycję ze sztucznych kwiatów nie trzeba się troszczyć. Odejmuje to zmartwień związanych z tym, by regularnie podlewać dekoracje kwiatowe. Jaka korzyść jest jeszcze związana z brakiem konieczności zapewniania sztucznym kwiatom dostępu do słońca, powietrza i wody? Taka, że dekoracje ze sztucznych kwiatów przed ich wykorzystaniem albo po ich wykorzystaniu można dowolną ilość czasu magazynować w suchych i ciemnych pomieszczeniach bez obaw o ich późniejszy stan.

W przypadku sztucznych kwiatów mamy do czynienia z naprawdę szerokim asortymentem, co sprawia, że znajdziemy wśród nich takie, które nadadzą się do przygotowania oprawy na dowolną okazję. Sztuczne kwiaty świetnie ozdobią święta rodzinne w rodzaju jubileuszy i znajdą swoje miejsce zarówno na obchodach świąt kościelnych, jak i państwowych (z biało-czerwonych sztucznych róż, można układać kompozycje na przykład na 3 maja czy 11 listopada).